دایکات

 

 

 

عملیات دایکات از گروه خدمات تکمیلی بعد از چاپ به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مورد نظر را با قالب بر روی محصولات چاپی و بسته‌بندی اجرا کرد. برای تبدیل محصولاتی از قبیل کاغذ و مقوا به جعبه، بروشور، پوستر و دیگر محصولات چاپی باید از برش‌های ویژه‌ای استفاده کرد .در این روش با استفاده از "برش قالبی" بخش‌های مورد نظر از ورق اصلی جدا می‌شوند. به این روش دایکات گفته می‌شود. به طور کلی قالب‌های دایکات مجموعه‌ای را از تیغ‌های برش، خط تا و پرفراژ تشکیل می‌دهند که به منظور تهیه‌ی  جعبه‌ی گسترده به کار گرفته می‌شوند .
ویندوپک، خط بریل، چاپ برجسته و...از جمله خدمات مجموعه‌ی کیان‌‌‌مهر است که با بهره گیری از مجهزترین دستگاه‌های دنیا به مشتریان ارائه می‌شود.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جعبه ی چسبان

 

 

 

واحد جعبه‌ چسبان انتهای عملیات اجرایی ساخت و تکمیل جعبه‌ها است. نظر به اینکه اکثر کارخانجات تولیدی در خط بسته‌بندی از دستگاه‌های کارتنینگ استفاده می‌کنند و این دستگاه‌ها از حساسیت بالایی برخوردارند لذا ساخت جعبه مخصوصا عملیات تا زدن و چسباندن آن‌ها ‌باید با دقت بالا صورت پذیرد؛ به‌طوری که کوچکترین انحراف و اختلاف اندازه‌ای در سر و ته جعبه‌ها نباشد. در غیر این صورت در دستگاه کارتنینگ مشکل ایجاد می‌شود.بنابراین به منظور جلوگیری از هرگونه بی‌دقتی و انحراف از حالت استاندارد نه تنها از دستگاه‌های پیشرفته استفاده شده است؛ بلکه اپراتورهای فعال این عمل را در این واحد با استفاده از تخصص، مهارت و دقت بالای خود تسریع بخشیده‌اند.

 

واحد تحقیق و توسعه مجتمع چاپ و بسته بندی کیان مهر