کنترل کیفیت مجتمع چاپ و بسته بندی کیان مهر

کنترل کیفیت

 

 

 

 

کنترل کیفیت مجموعه‌ی عملیاتی نظیر اندازه‌گیری یا آزمون است که روی یک محصول یا کالا انجام می‌شود تا مشخص شود آیا آن محصول با مشخصات فنی مورد نظر مطابقت دارد یا خیر. عمده‌ی مباحث کنترل کیفیت مربوط به انجام نمونه‌گیری از محصولات، بازرسی آن‌ها وتعمیم نتایج به کل انباشت محصولات است که براساس روش‌های آماری انجام می‌گیرد. ازدیگر روش‌های مورد استفاده در کنترل کیفیت، کنترل فرآیند تولید محصول به جای کنترل محصول تهیه شده است. مسوول کنترل کیفیت باید مواد و محصولات را در سه مرحله با الزامات و استانداردها مقایسه کند تا اطمینان یابد که محصولات و یا مواد ورودی بدون مشکل هستند.
نوع تلقی از کیفیت، استاندارد جهانی ندارد و نسبت به دیدگاه مشتری از وضعیت محصول متفاوت است. اگر چه برای اغلب کارهای تولید در چاپ استانداردهای ملی و بین المللی وجود دارد و چاپخانه‌های با کیفیت سعی در رسیدن به آن دارند؛ اما در نهایت تحلیل مشتری از کیفیت تعیین کننده می‌باشد.

کنترل کیفی مواد اولیه ورودی

مواد اولیه‌ی ورودی باید استانداردهای مورد تایید واحد کنترل کیفیت را دارا باشند. از این رو متخصصین کنترل کیفیت مجموعه‌ی کیان‌مهر با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن، میزان کیفیت مواد اولیه‌ی ورودی را با دقت بررسی کرده و پس از تایید، مواد در چرخه‌ی تولید استفاده می شوند. بدین‌ترتیب محصول نهایی با حداکثر کیفیت به مشتریان ارائه می‌شود.

کنترل کیفی حین تولید

تعامل پویا و سازنده میان واحد کنترل کیفیت و تولید در مجموعه‌‌‌ی کیان‌مهر و همچنین نظارت مداوم متخصصین این واحد در تمامی مراحل تولید باعث افزایش سطح کیفی محصولات شده است.


کنترل کیفیت پس از تولید

کنترل فرآیندهای تولید محصول و به تبع آن کنترل محصول نامنطبق و پیگیری علل وصدور اقدامات اصلاحی به عنوان عامل بازدارنده‌ای درجهت افزایش انطباق محصول به‌شمار می‌آید. از طرف دیگر بسیاری از موارد نامنطبق جزء ذات عملیات تولید محسوب شده و قابل حذف نیست. بنابراین کنترل، تفکیک و جلوگیری از ارسال آن به مشتری توسط واحد کنترل کیفیت بسیار تعیین‌کننده و اثرگذار است. همچنین مقایسه‌ی  روند رشد نشان می‌دهد که انطباق محصول افزایش داشته است.

 

واحد تحقیق و توسعه مجتمع چاپ و بسته بندی کیان مهر