چاپ، مجموع عملیاتی است که متن خام و تصاویر را به اثر درخور انتشار تبدیل می‌کند. چاپ بر روی کاغذ معمول‌ترین و شایع‌ترین کار چاپی است. امروزه با پیشرفت تکنیک‌های چاپ، شاهد تنوع و نوآوری در صنعت چاپ و بسته بندی کشور هستیم.
یکی دیگر از واحد های اصلی و تاثیرگذار مجموعه‌ی کیان‌مهر واحد چاپ می باشد. این واحد هنر طراحان را با بهره‌‌گیری از ترکیب رنگ و ایده به نقشی زیبا تبدیل می‌کند که روح و جان به بسته‌بندی یا هر نوع کار چاپی دیگر می بخشد. 
این امکان را استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن Heidelberg ساخت آلمان در اندازه‌های چاپی متنوع به وجود آورده تا بسته‌بندی‌ها و کارهای چاپی از جذابیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. کیفیت، جذابیت و زیبایی ظاهری کلیه‌ی کارهای چاپ شده حاصل دقت عمل و ارتباط سه واحد اصلی پیش از چاپ، چاپ و کنترل کیفیت است. به همین دلیل ارتباط مستقیم سرپرستان هر سه واحد و نظارت مداوم بخش کنترل کیفی بر روند تولید در هر پروژه، الزامی و در دستیابی به کیفیت برتر اثرگذار می باشد.

چاپ و بسته بندی کیان مهر

 

 

 

 

 

 

 

 

دستگاه چاپ افست : GTO
همچنین دستگاه چاپ افستGTO دستگاه کاربردی دیگر، مجموعه‌ی کیان‌مهر است.
ماشین چاپ یک ورقی به نام GTO شناخته می‌شود GTO اختصار اصطلاح Grosser Tiegel Offset است که به معنی«جبران هزینه‌های بزرگ» اصطلاح آلمانی است. از دیگر اندازه‌هایی که توسط این دستگاه چاپ می‌شود می‌توان به 25*35 سانتی‌متر اشاره کرد که به آن «نیم ورقی» گفته می‌شود. چاپ با دستگاه GTO بسیار کم‌هزینه و بهترین گزینه برای چاپ افست در تیراژ پایین تا 5000 برگ است. 
این دستگاه قابلیت چاپ را در ابعاد 30 * 45  و 35 *50  داراست. از این دستگاه معمولا برای سفارش‌هایی با ابعاد کوچک و تیراژ پایین استفاده می‌شود. به‌طور مثال اکثر کارهایی مانند بروشور، لیبل و... با این دستگاه انجام می‌شود.

چاپ افست

ورقی 4.5

در مجموعه‌ی چاپ و بسته‌بندی کیان‌مهر از دستگاه های متفاوتی برای انجام فرآیند چاپ استفاده می‌شود. دستگاه‌های چاپSpeedmaster CD 102  و GTO شرکت Heidelberg آلمان از اصلی ترین آنها به شمار می‌آیند. دستگاه چاپ   Speedmaster CD 102 با واحد تغذيه و تحويل Preset و مجهز به پیش تنظیمات پیشرفته و مركز كنترل عملياتPrinect Press  Center Compactپيكــــــربندي ايده‌آل و کیفیت چاپ نهایی فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌آورد. براي آنها كه به دنبال بالاترين سطح اتوماسيون و كيفيت‌هاي عملياتي در حیطه‌ی چاپ صنعتی، بسته ‌بندی و چاپ لیبل هستند بهترين گزينه Speedmaster CD 102 است كه به واحدهاي تغذيه و تحويل تمام اتوماتيك Preset Plus مجهز شده باشد. اين واحدهاي تحويل و تغذيه تمام‌اتوماتيك و قدرتمند كه براي ماشين‌هاي چاپ خانواده Speedmaster XL 105 نیز طراحي شده‌اند تقريبا كليه نيازهاي چاپي مجموعه را در كنار مركز كنترل عمليات بسـيار پيـــشرفته Prinect Press Center  از Speedmaster CD 102 يك ماشـين چــاپ ايده آل براي توليد مي‌سازد. سيستم‌هاي اتوماتيك انتخابي ديگر از قبيلAutopile  يا سيستم اتوماتيك انتقال پالت ورق موجب افزايش بازده توليدي هرچه بيشتر ماشين‌آلات خانواده Speedmaster CD 102 مي‌شود. انعطاف‌پذيري عالي ماشين‌آلات چاپ خانوادهSpeedmaster CD 102 ، آنها را به ابزاري ايده‌آل براي برآوردن كليه‌ی نيازهاي توليدي فرآیند چاپ افست صنعتی مي‌سازد.
ماشین چاپ چهار و نیم ورقی پنج رنگ بابرج ورنی : Heidelberg Speedmaster CD102-5+L-C

مجموعه چاپ و بسته بندی کیان مهر